Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/07/2019 - 12:00

Dramatyczny wypadek w lesie. Śmigłowiec zabrał rannego do szpitala

Podczas prac w lesie, traktor przygniótł mężczyznę. Stan poszkodowanego był bardzo poważny, dlatego załoga pogotowia ratunkowego wezwała śmigłowiec, który przetransportował go do szpitala w Nowym Sączu. Śledczy ustalają, jak doszło do tego wypadku.

Dramat rozegrał się w czwartkowy wieczór kilkanaście minut po godzinie 20. O tej godzinie sądeckie służby ratunkowe otrzymały wezwanie do Librantowej w gminie Chełmiec, gdzie w lesie traktor przygniótł mężczyznę. Z pomocą poszkodowanemu ruszyli strażacy z Nowego Sącza, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Niestety do miejsca, w którym doszło do wypadku prowadziła wąska i stroma leśna droga, dlatego służby musiały zostawić samochody i przejść około 500 metrów pieszo, zabierając ze sobą niezbędny sprzęt.

Gdy dotarli na miejsce ukazał im się dramatyczny widok. Ciągnik rolniczy znajdował się na boku i był oparty o drzewo. W odległości około 1 metra od pojazdu leżał poszkodowany. Z relacji osób postronnych wynikało, że mężczyzna pracował w lesie. W pewnym momencie osoby mieszkające w pobliżu usłyszały wołanie o pomoc. Natychmiast udały się na miejsce, zadzwoniły pod numer alarmowy i wezwały służby ratunkowe, a następnie wydobyły poszkodowanego spod ciągnika. 

Stan rannego traktorzysty był bardzo poważny, dlatego ratownicy medyczni zadecydowali wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala w Nowym Sączu.

W miejscu, w którym doszło do dramatycznego wypadku, czynności dochodzeniowe wykonywali policjanci oraz biegły sądowy. Śledczy będą wyjaśniać, jak doszło do tego zdarzenia.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)