Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
06/04/2020 - 19:45

Dramatyczny wypadek w Tropiu. Podczas wspinaczki spadł z wysokości kilku metrów

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić 34-letni mężczyzna, który podczas wspinaczki na skałkach w Tropiu, spadł z wysokości 3 metrów. To cud, że nie zginął, choć z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielne popołudnie. Tuż przed godziną 16 pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że podczas wspinaczki skałkowej doszło do wypadku i spadł z wysokości około trzech metrów. Nie był w stanie określić, w którym miejscu się znajduje. Dopiero za pomocą komórki wysłał służbom ratunkowym swoją lokalizację.

Zobacz też Zwierzęta spłonęły żywcem. Ponad 80 strażaków przez kilka godzin gasiło pożar

Do Tropia na sygnale natychmiast ruszyły straże pożarne, policja i pogotowie. Jako pierwsi do poszkodowanego mężczyzny dotarli strażacy z Rożnowa. Po chwili przyjechała policja, strażacy z Nowego Sącza i pogotowie ratunkowe. Jak się okazało, mężczyzna podczas upadku doznał urazu kończyn i nie mógł się poruszać. Strażacy udzielili mu pomocy i zaopatrzyli rany. Następnie przełożyli go na nosze i przenieśli do karetki pogotowia. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Na miejscu pozostali policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego wypadku.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu