Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/05/2019 - 19:05

Dźgnął nożem w klatkę piersiową byłą żonę. Całe zdarzenie widziała córka

Chwile grozy przeżyły mieszkanki gminy Uście Gorlickie. 51-letnia kobieta na oczach swojej córki została dźgnięta nożem przez swojego byłego męża. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Dramat rozegrał się 13 maja. 51-letnia kobieta została dźgnięta nożem w klatkę piersiową przez swojego byłego męża, który zrobił to na oczach córki. 17-latka widząc całe zdarzenie, natychmiast chwyciła za telefon, zadzwoniła pod numer alarmowy i poinformowała, że jej ojciec dźgnął matkę nożem. Oficer dyżurny, który odebrał tak dramatyczne zgłoszenie, natychmiast skierował na miejsce karetkę pogotowia i policyjny patrol.

- Załoga pogotowia przetransportowała ranną kobietę do gorlickiego szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. W tej chwili jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostający na miejscu mężczyzna, który w chwili zatrzymania był trzeźwy, został zatrzymany przez funkcjonariuszy – informują gorliccy policjanci.

Zobacz też Tragedia nad Kamienicą. Przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny

Śledczy na miejscu zdarzenia zabezpieczyli ślady, w tym nóź, który miał posłużyć do popełnienia przestępstwa. Sąd  Rejonowy w Gorlicach przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa 57-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu