Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
26/09/2020 - 09:05

Dzieci najadły się strachu. Fałszywe alarmy w sądeckich szkołach

Do szkół w całej Polsce docierają wiadomości o niebezpiecznych ładunkach chemicznych. Takie zgłoszenia trafiły też do dwóch szkół w powiecie limanowskim i jednej szkoły w gminie Stary Sącz. Na szczęście, alarmy okazały się fałszywe.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Sądeczanin

Podejrzane maile trafiły do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz szkoły w Tymbarku. W tej drugiej przeprowadzono ewakuację całego budynku. Według maili, które trafiły na skrzynki pocztowe sekretariatu szkół, na terenie placówek miały znajdować się niebezpieczne materiały. Policja przeszukała cały budynek. Te dwa zgłoszenia z powiatu limanowskiego okazały się fałszywe.

Zobacz także: Policyjny pościg ulicami Nowego Sącza. Motocyklista myślał, że uda mu się uciec

Podobna sytuacja miała miejsce w szkole na terenie gminy Stary Sącz w powiecie nowosądeckim. Tam również trafił mail o podłożonych ładunkach chemicznych. Na miejscu pracowała specjalna grupa techniczna. Dzieci najadły się strachu, lecz, na szczęście, te informacje również były fałszywym alarmem. Podobne wiadomości trafiły do różnych szkół na terenie całej Polski. (PS) Zdjęcie ilustracyjne, archiwum Sądeczanina.

Czytaj również: Zarabiali na prostytucji. Policjanci rozbili grupę przestępcząDziękujemy za przesłanie błędu