Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 5 czerwca. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
30/03/2020 - 18:40

Dzikie zwierzę wbiegło na drogę. Kobieta w ciąży trafiła do szpitala

Dzika zwierzyna to prawdziwa zmora kierowców, którzy niejednokrotnie nie są w stanie uniknąć zderzenia, nawet jeśli jadą zgodnie z przepisami. Zwierzęta, a szczególnie sarny, wbiegają na jezdnię tuż przed nadjeżdżające samochody, wówczas kierowcy mają niewielkie szanse na wyhamowanie pojazdu.

Przekonały się o tym dwie osoby, które w niedzielę (29 marca) przejeżdżając przez Maciejową, zderzyły się z łanią. Do wypadku doszło o godzinie 14 na drodze krajowej numer 75.  Dzikie zwierzę nagle wbiegło na jezdnię. Kierowca nie zdążył wyhamować pojazdu i uderzył w łanię.

Zobacz też Samochód płonął jak pochodnia. Czy właściciel może liczyć na odszkodowanie?

Autem podróżowały dwie osoby, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży. Na szczęście nic poważnego im się nie stało. Martwe zwierzę leżało w przydrożnym rowie. Dość poważnie został uszkodzony samochód. Przez jakiś czas na drodze krajowej ruch odbywał się wahadłowo.

Załoga pogotowia ratunkowego zabrała kobietę w ciąży na badania do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu. Na miejscu pozostali policjanci, którzy ustalali przyczyny i okoliczności tego wypadku. Gdy zakończyli już czynności dochodzeniowe, strażacy usunęli z jezdni części, które odpadły z uszkodzonego samochodu, a martwe zwierzę zostało zabrane do zutylizowania.

Czy w sytuacji, gdy dzikie zwierzę wbiegnie na jezdnię i spowoduje wypadek, właściciel uszkodzonego pojazdu może liczyć na odszkodowanie i zwrot kosztów naprawy samochodu?

- W sytuacji kiedy do uszkodzenia pojazdu dojdzie poprzez wbiegnięcie sarny czy innego leśnego zwierzęcia, obowiązkowe ubezpieczenie OC nie pokryje strat z tym związanych. Koszty naprawy pojazdu będą po stronie poszkodowanego właściciela pojazdu - wyjaśnia Paweł Rydwański, specjalista od ubezpieczeń.

Jak się okazuje, Towarzystwo Ubezpieczeniowe przyjmie odpowiedzialność w tego typu zdarzeniach jedynie w sytuacji, gdy właściciel pojazdu ma wykupione dobrowolne ubezpieczenie autocasco bądź minicasco

RG [email protected], Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu