Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
04/01/2022 - 08:50

Fatalny wypadek na stoku w Krynicy. Narciarze zderzyli się podczas zjazdu

Na stoku narciarskim na Jaworzynie Krynickiej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas zjazdu zderzyło się dwóch narciarzy. Obaj z poważnymi obrażeniami zostali zabrani do szpitala. Jeden z nich był nieprzytomny.

W drugi dzień świąt (26 grudnia) na Jaworzynie Krynickiej doszło do wypadku na stoku narciarskim. Podczas zjazdu zderzyło się dwóch narciarzy, jeden z nich był nieprzytomny. Na pomoc poszkodowanym natychmiast ruszyli goprowcy i załoga pogotowia ratunkowego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że obaj narciarze mają bardzo poważne obrażenia głowy i muszą trafić do szpitala.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w Nawojowej. Mężczyzna spadł z dachu  

To był bardzo pracowity koniec roku dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR. Niemal w tym samym czasie, gdy ratownicy udzielali pomocy poszkodowanym, do kolejnego wypadku doszło na tym samym stoku tylko kilkaset metrów wyżej. Narciarz doznał poważnego urazu głowy i szybko musiał trafić do szpitala.

Zobacz też Najgroźniejsze kobiety w Małopolsce. Szuka ich policja [ZDJĘCIA]

Kryniccy goprowcy zwieźli poszkodowanych narciarzy do dolnej stacji. Tam już czekały na nich karetki pogotowia ratunkowego. Cała trójka została przewieziona do szpitali w Krynicy Zdroju i w Nowym Sączu.

W ostatnich dniach 2021 roku ratownicy Grupy Krynickiej GOPR brali udział także w poszukiwaniach osób zaginionych w rejonie Hali Łabowskiej i w okolicy Popowych Wierchów w Beskidzie Niskim. Na szczęście obie akcje zakończyły się szczęśliwie. Osoby które pobłądziły zostały odnalezione w krótkim czasie.  

Na tym jednak nie koniec,  w ostatnich dniach kryniccy goprowcy śpieszyli na pomoc kobiecie z objawami anafilaksji (zagrażającej życiu reakcji alergicznej). Turystka znajdowała się w bacówce nad Wierchomlą. Ratownicy bezpiecznie zwieźli ją do miejsca, gdzie czekała na nią karetka pogotowia ratunkowego.

Goprowcy pomagali także kobiecie, która 29 grudnia w rejonie Kotylniczego Wierchu nagle po upadku straciła przytomność. Poszkodowana została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala.

- Od nowego roku w górach panuje odwilż i znacznie pogorszyły się warunki, o czym należy pamiętać wybierając się na szlaki – przestrzegają ratownicy. ([email protected] Fot. Grupa Krynicka GOPR)Dziękujemy za przesłanie błędu