Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/01/2018 - 10:50

Jak doszło do tragicznego wypadku w Nowej Wsi? Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok

Sądecka prokuratura rejonowa bada, jak doszło do tragicznego wypadku w Nowej Wsi, w którym zginęła 69-letnia babcia ze swoją 12-letnią wnuczką. Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok i opinię biegłego.

- Prowadzimy śledztwo w sprawie spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Przesłuchaliśmy osoby, które posiadały jakieś informacje. Zleciliśmy również sekcję zwłok ofiar  w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego  - wyjaśnia nowosądecki prokurator rejonowy Jarosław Łukacz.

Zobacz także: Kto zawinił? Dlaczego doszło do śmiertelnego wypadku w Nowej Wsi?

Nie ma jeszcze wyników sekcji zwłok, które pozwolą  wykonać rekonstrukcję tego tragicznego wypadku. Śledczy zrobili analizę samochodu, którym kierował 20-letni mieszkaniec Łabowej. Jak się okazało, pojazd był sprawny.

- Na tym etapie osoba, która kierowała autem została przesłuchana w charakterze świadka i jest do naszej dyspozycji. Kierowca na początku był zatrzymany, ale został zwolniony po wykonaniu czynności służbowych - dodaje prokurator.

Kobiety, które przychodziły w Nowej Wsi z jednej strony na drugą  nie miały znaków odblaskowych. W tym miejscu nie ma chodnika, a teren nie jest zabudowany. W zależności od opinii biegłego, prokuratorzy zadecydują o postawieniu zarzutów, jeśli takie w ogóle się pojawią.  

Przypomnijmy. W Bożonarodzeniowy wieczór w Nowej Wsi mężczyzna podróżujący samochodem marki audi potrącił dwie piesze w wieku 69 i 12 lat. Do wypadku doszło tuż obok ich rodzinnych domów.

Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi! Nie żyją 12-latka i jej babcia. Matka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Starsza kobieta wraz ze swoją synową i wnuczką wracała ze spotkania rodzinnego. Budynki są oddalone od siebie zaledwie o kilkanaście metrów. Wystarczyło jedynie przejść przez jezdnię. Niestety wtedy nadjechał 20-letni mieszkaniec Łabowej i uderzył w dziewczynkę i jej babcię. Pomimo reanimacji obie zginęły na miejscu. Matce zmarłego dziecka na szczęście nic poważnego się nie stało.


RG [email protected], Fot. RG, OSP ŁabowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)