Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
06/04/2021 - 15:30

Jechał zygzakiem przez Łabową. Nie uwierzycie ile miał promili

Spostrzegawczość i szybka reakcja krynickiego policjanta być może zapobiegła tragedii. Funkcjonariusz w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę, który jechał zygzakiem przez Łabową.

Policjantem jest się przez całą dobę, co tym razem udowodnił  asp. Mariusz Cempa, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju. Kilka dni temu, w czasie wolnym od pracy,  jadąc swoim samochodem zauważył w Łabowej osobowego forda, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjant postanowił za nim jechać.

Funkcjonariusz próbował zatrzymać pojazd, ale z powodu dużego ruchu na drodze, nie mógł go wyprzedzić, dlatego używając świateł mijania oraz klaksonu dawał mu sygnały do zatrzymania. Wysiłek się opłacił, ponieważ po chwili kierujący fordem zjechał na zatoczkę autobusową. Policjant natychmiast podbiegł do niego i wyjął kluczyki ze stacyjki. Mundurowy w trakcie ujęcia wyczuł od kierowcy silną woń alkoholu, dlatego o całym zdarzeniu natychmiast powiadomił oficera dyżurnego.

Kiedy patrol przybył na miejsce i przebadał kierującego fordem, okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

- To już kolejny przykład, gdzie czujność i wzorowa postawa funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu niebędącego w czasie służby, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze – informuje podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020