Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
12/06/2017 - 11:40

Kiedy strażacy ratują tylko alergików a innych odsyłają do „prywaciarzy”?

W ostatnim czasie strażacy kilka razy interweniowali w sprawie pszczół a dokładnie rojów pszczół – usuwali je z terenów szkół i z domów w których mieszkali alergicy. Kiedy możemy liczyć na strażaków w podobnych sytuacjach a kiedy sami musimy zrobić porządek z owadami?

- Sprawa jest bardzo prosta. Interweniujemy w miejscach takich jak szkoły czy innych, w których jest bardzo dużo osób i istnieje ryzyko, że może dojść do zagrożenia ich bezpieczeństwa. W dużym zbiorowisku ludzi, zawsze ktoś może okazać się uczulony – mówi oficer dyżurny straży pożarnej zastrzegając, że jeśli chodzi o prywatne posesje: mieszkania czy domy usunięcie gniazd czy roi należy do ich właścicieli i administratorów, którzy powinni skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy deratyzacyjnej.

Zobacz też: Na Eko-Targach w Brzeznej posmakujesz najlepszych miodów

Wyjątek stanowią sytuacje gdy pszczoły pojawią się czy zadomowią w miejscu, w którym przebywa lub mieszka alergik. W tym wypadku strażacy pomocy nie odmawiają – nawet jedno użądlenie dla alergika może okazać się śmiertelne.

Podobne zasady dotyczą innych owadów – os czy szerszeni. W tym wypadku ciężar usunięcia owadów spoczywa na właścicielu/administratorze obiektu.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu