Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
12/09/2020 - 13:30

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem. Żywioł okazał się silniejszy

Strażacy przez prawie dwie godziny gasili pożar budynków gospodarczych w Nowym Sączu przy ulicy Mała Poręba. Niestety tym razem żywioł okazał się silniejszy. Niewiele udało się uratować.

W piątkowe popołudnie przed godziną czternastą sądeccy strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Nowym Sączu przy ulicy Mała Poręba wybuchł pożar. Paliły się budynki gospodarcze. Pod wskazany adres natychmiast ruszyły straże z Nowego Sącza, Biegonic i Nawojowej. Już z daleka było widać kłęby dymu wydobywające się z budynków.

Zobacz też Żywioł! Ogień szalejący w Gródku był bezlitosny [ZDJĘCIA]

Po dotarciu na miejsce okazało się, że pali się drewniana wiata i blaszany garaż. Oba budynki znajdowały się obok siebie i były całe w ogniu. Właściciel, którego strażacy zastali na miejscu, poinformował, że odłączył prąd od budynków. W pobliżu znajdował się budynek gospodarczy, który również był zagrożony pożarem, dlatego strażacy musieli działać bardzo szybko.

Ratownicy natychmiast zaczęli gasić pożar, polewając płonącą wiatę i blaszany garaż wodą. Gdy sytuację udało się już opanować, strażacy wynieśli wyposażenie z blaszanego garażu i rozebrali spaloną konstrukcję. Następnie dogasili samochód marki Honda, który podczas pożaru uległ zniszczeniu. Na koniec sprawdzili budynki za pomocą kamery termowizyjnej. Na tym zakończyła się trwająca prawie dwie godziny akcja gaśnicza. Jak na razie nie jest znana przyczyna pożaru.([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz)

Kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem. Żywioł okazał się silniejszy
Strażacy przez prawie dwie godziny gasili pożar budynków gospodarczych w Nowym Sączu przy ulicy Mała Poręba. Niestety tym razem okazał się silniejszy. Niewiele udało się uratować.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)