Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
21/04/2024 - 10:55

Korzenna: musieli uciekać z domu w środku nocy. Jeden pokój przepadł, cały dom okopcony

Po północy 21 kwietnia ratownicy zostali zaalarmowani o pożarze domu w Korzennej. I tylko dlatego, że strażacy pojawili się na miejscu błyskawicznie, przepadł tylko jeden pokój. Reszta domu jest cała okopcona.

Gdy do ratowników wpłynęło zgłoszenie, wiadomo było tylko tyle, że pali się jedno pomieszczenie. Mimo to na miejsce od razu zadysponowano 2 zastępy z JRG w Nowym Sączu, jeden z OSP Korzenna, następne z OSP Korzenna Centrum i OSP Wojnarowa. 

Takie historie przywracają wiarę w cuda. Strażacy znów okazali się niezastąpieni

Akcja strażaków okazała się bardzo skuteczna – ostatecznie całkowitemu spaleniu uległo tylko jedno pomieszczenie wraz z zawartością, ale i tak straty oszacowano na 30 000 zł. Najważniejsze jednak jest to, że nikt w pożarze nie ucierpiał.

Teraz gospodarzy czeka uporanie się z okopceniem pozostałych pomieszczeń i odtworzenie spalonego pokoju. Jak nas poinformował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu: - Przyczyny pożaru nie są ustalone a cała akcja trwała do godziny 3.06. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu