Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
10/12/2020 - 12:35

Korzenna: Uciekał przez pola przed policjantami. Co miał na sumieniu?

Policjanci z Korzennej patrolując w nocy okolicę, w rejonie stacji paliw zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, po czym wjechał w pola uprawne. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.

Jakiś czas temu policjanci z Korzennej patrolując teren gminy, zauważyli samochód, którego kierowca zachowywał się podejrzanie.

- Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna przyspieszył, a następnie zjechał z drogi powiatowej i skierował się w stronę pól. Policjanci ruszyli za nim używając sygnałów świetlno-dźwiękowych, jednak mężczyzna jechał dalej. Uciekając po terenach rolnych, wrócił na drogę gminną, gdzie został zatrzymany – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Żegiestowie. Traktor przygniótł 65-latka [ZDJĘCIA]

Od kierowcy Audi wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusze przebadali go alkomatem. Okazało się, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu przedstawili zarzuty.

- Jazda pod wpływem alkoholu, to jednak niejedyne przewinienie tego mężczyzny. Kierowca, który ucieka przed policją i nie zatrzymuje się do kontroli, mimo wydanego przez funkcjonariuszy polecenia przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, a sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat – wyjaśnia policjantka.

Zobacz też Jak doszło do wypadku w Łososinie Dolnej? Stan 20-latka wciąż jest bardzo ciężki

W ostatnich dniach na sądeckich drogach zwiększyła się liczba osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) jest wykroczeniem, za które grozi grzywna w wysokości do 5000 zł albo kara do 30 dni aresztu, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i 10 punktów karnych.

Z kolei prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem. Takim osobom grozi grzywna uzależniona od dochodu, a także kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd może zakazać takiej osobie prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat i nakazać wpłacenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej od 5000 zł do 60000 zł. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu