Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
28/04/2017 - 12:30

Kradli gaz, prowadzili na gazie i jeszcze na dodatek recydywa. Co się dzieje?

Zaledwie w ciągu kilku dni na terenie Limanowszczyzny odnotowano kilka naprawdę nietypowych zdarzeń kryminalnych. 66-latek kradł gaz, dwa razy złapano tego samego mężczyznę za kółkiem na „podwójnym gazie i jeszcze jakby tego było mało… Ale od początku.

Zobacz też: Okradli dwa domy a chcieli zwiać autobusem. W końcu złapali... radiowóz

25 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wspólnie z pracownikami gazowni ujawnili kradzież paliwa gazowego. Co się kryje za tą nomenklaturą? - Funkcjonariusze ustalili, że w miejscowości Sechna w obrębie prywatnej posesji 66-letni mężczyzna za pomocą węża ogrodowego doprowadzał  gaz do budynków gospodarczych. W przedmiotowej sprawie nadal trwa postępowanie – mówi Jolanta Mól, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Już dzień później, policjanci z KP w Mszanie Dolnej ok. godz. 23:25 w miejscowości Niedźwiedź zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Audi A6. - 25-latek miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano mu prawo jazdy, sprawa trafi do Sądu – relacjonuje rzecznik.

Zobacz też: Takim autem na majówkę już nie pojadą. Od tyłu w Wojnarowej

Kilka godzin wcześniej o godz. 6:30 w miejscowości Mszana Górna, 59-letni kierujący ciągnikiem siodłowym marki Scania wraz z naczepą w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził od zderzenia bocznego z prawidłowo poruszającym się z przeciwnego kierunku pojazdem marki Audi. - W wyniku zdarzenia pojazd „wyprzedzany” marki Man najechał na krawężnik przez co uszkodzone zostały opony. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem – informuje Mól.

Jakby tego było mało o godz. 16:00 w Limanowej na ul. M.B.Bolesnej 23-letni kierująca pojazdem marki VW Touran podczas cofania uderzyła w stojący pojazd marki Peugeot, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Uczestnicy kolizji trzeźwi, pani została ukarana mandatem karnym.  

Zobacz też: Trzy zniszczone auta a jedna osoba ma uszkodzony kręgosłup. Ucierpiało też dziecko

Następnego dnia o godz. 17:20 w miejscowości Kasina Wielka patrol ruchu drogowego z Komendy Policji w Limanowej zatrzymał do kontroli kierującego pojazdem marki Fiat Seicento. - Jak się okazało mężczyzna jechał na tak zwanym „podwójnym gazie”. Badanie wykazało 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli policjanci ustalili, że 38-latek był zatrzymany przez policję dzień wcześniej, za ten sam czyn – podkreśla nie bez ironii Jolanta Mól.

Policjanci zatrzymali go o 20:30 w Kasinie Wielkiej funkcjonariusze. - Wtedy mężczyzna miał 2,6 promila alkohol. Po czynnościach został przekazany rodzinie. Wczorajszą noc spędził w areszcie policyjnym. Jego sprawą teraz zajmie się sąd – kwituje policjantka.

ES e.tachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / policjaDziękujemy za przesłanie błędu