Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/01/2021 - 11:20

Kradli puszki z datkami. Spotka ich zasłużona kara

Okradali sklepy z puszek, do których klienci wrzucali datki na cele charytatywne. Łupem złodziei padło ponad 3 tysiące złotych. Jak się później okazało, jeden z mężczyzn miał na sumieniu jeszcze inne przestępstwa.

- Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza pierwszą puszkę z datkami ukradli w Sylwestra. Wykorzystując nieuwagę ekspedientki zabrali pojemnik ze sklepowej lady, po czym wybiegli z budynku, rozerwali zabezpieczenia puszki i ukradli znajdującą się wewnątrz gotówkę – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

W podobny sposób młodzi mężczyźni ukradli puszki z datkami z dwóch kolejnych sklepów. Łupem złodziei padło w sumie ponad 3 tysiące złotych.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że kradzieży dopuścili się mieszkańcy Nowego Sącza. Jeden z nich ma 18, a drugi 19 lat. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara od roku do dziesięciu lat więzienia.

Zobacz też Co się wydarzyło w nocy na ul. Kościuszki? Zaroiło się od policjantów

Jak się później okazało, kradzież z włamaniem to niejedyne przestępstwo którego dopuścił się 18-latek. Mężczyzna w październiku ubiegłego roku uszkodził co najmniej trzynaście elewacji budynków w centrum Nowego Sącza, malując na nich farbą w sprayu swój graficiarski podpis.

Właściciele tych nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 22 tys. złotych. 18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności, które mają ustalić pozostałe osoby pokrzywdzone, których elewacje budynków zostały uszkodzone w podobny sposób.

- Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze – dodaje Aneta Izworska. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu