Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
08/05/2020 - 06:00

Ktoś porzucił wnętrzności zwierzęce w Barcicach. Flejtucha wciąż szuka policja

Ktoś porzucił w Barcicach blisko 2 tony wnętrzności, które pochodzą z uboju koni, baranów, kóz i krów. Na makabryczne znalezisko natrafił jeden z mieszkańców. O sprawie została poinformowana policja.

W czwartkowy wieczór na jednym z portali społecznościach zostały opublikowane wstrząsające zdjęcia, na których widać sporą ilość padniętych zwierząt. Jak się okazało, ktoś porzucił je na jednej z dróg w Barcicach.

- Około godziny 19 dostałem zgłoszenie od mieszkańca Barcic, który będąc na spacerze natrafił na wnętrzności zwierząt, odcięte głowy i kopyta. Wszystko to zostało porzucone w Barcicach na jednej z bocznych, polnych dróg przy lesie – wyjaśnia Tomasz Koszkul, sołtys Barcic.

Jak się okazało, ktoś porzucił prawie 2 tony wnętrzności, które pochodzą z uboju koni, baranów, kóz i krów, a także (w całości) padnięte zwierzęta.

- Powiadomiłem odpowiednie służby. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem, jak można w tak nieodpowiedzialny sposób pozbywać się problemu, stwarzając zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Trzeba piętnować takie zachowania, a tego, kto to zrobił odszukać i srogo ukarać – dodaje sołtys Barcic i jednocześnie prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogą coś wiedzieć w tej sprawie.

- Na miejscu pracowali starosądeccy policjanci, którzy od samego rana prowadzą kolejne, liczne czynności, m.in. oględziny miejsca i zabezpieczenie śladów, rozpytanie mieszkańców, sprawdzanie ubojni oraz miejsc objętych monitoringiem. Wszystko to, w celu ustalenia sprawcy tego czynu. Na miejsce przybyli również pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej ze Starego Sącza. Powiadomiono powiatowego lekarza weterynarii - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Starosądeccy policjanci proszą wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat o kontakt z komisariatem pod numerem telefonu: 18 4460777.

- Porzucone w Barcicach szczątki zwierzęce zostały dzisiaj zabrane do utylizacji. Wywiezieniem zajęła się gorlicka firma, natomiast koszty utylizacji pokryje gmina Stary Sącz. To nie pierwszy raz dochodzi do takiej sytuacji na terenie naszej gminy. Kilka tygodni temu między Gaboniem a Gołkowicami ktoś porzucił poubojowe szczątki, ale w o wiele mniejszej ilości. Nie wiemy kto to zrobił. Sprawę wyjaśnia policja – powiedział dla portalu "Sądeczanin" Tomasz Koszkul, sołtys Barcic.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Sołectwo Barcice

W Barcicach znaleziono około 2 tony wnętrzności zwierząt
Ktoś porzucił w Barcicach blisko 2 tony wnętrzności, które pochodzą z uboju koni, baranów, kóz i krów. Na makabryczne znalezisko natrafił jeden z mieszkańców. O sprawie została poinformowana policja.


Dziękujemy za przesłanie błędu