Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
27/09/2023 - 14:20

Kurier dostarczył ci przesyłkę? Uważaj, to może być oszustwo!

Oszuści dwoją się i troją, aby tylko osiągnąć swój cel. Teraz wymyślili coś zupełnie nowego. Mieszkanka gminy Grybów straciła aż 800 złotych. Uważajcie, to może się przytrafić również wam.

O tym, że oszuści wyłudzają pieniądze w momentach, gdy się tego najmniej spodziewamy, przekonała się mieszkanka gminy Grybów. Pod nieobecność kobiety do jej domu zapukał kurier z przesyłką za pobraniem. Jeden z domowników odebrał ją i zapłacił 795 złotych.

Zobacz też Straszne sceny w jednej z nowosądeckich szkół. Uczennica próbowała popełnić samobójstwo 

Gdy 25-latka wróciła do domu, była zdziwioną całą sytuacją, ponieważ niczego nie zamawiała i nie spodziewała się też żadnej przesyłki. Gdy otworzyła kartonowe pudełko, okazało się, że w środku jest elektronarzędzie o niewielkiej wartości. Oszukana kobieta poinformowała o sprawie grybowskich policjantów. Mundurowi podjęli liczne czynności, które zaowocowały wstrzymaniem wypłaty środków dla nadawcy. Te wkrótce zostaną zwrócone 25-latce.

- Aby nie dać się oszukać w podobny sposób, szczególną ostrożność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki – przestrzega Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, którzy odbierając w pośpiechu wiele przesyłek, nie do końca mają pewność czy ktoś zamawiał daną rzecz. Dodatkowo kwoty do pobrania są zwykle niezbyt wysokie, co powoduje uśpienie czujności osoby odbierającej przesyłkę – dodaje. (opr. [email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu