Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
16/02/2020 - 21:50

Łącko: zderzenie dwóch osobówek. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

W miejscowości Zagorzyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich uszkodził znajdujący się przy drodze słup energetyczny. Początkowo uczestnicy zdarzenia czuli się dobrze. Z czasem jednak pojawiły się dolegliwości. Dwie osoby trafiły do szpitala.

W niedzielę, 16 lutego 2020 roku, w miejscowości Zagorzyn, położonej w gminie Łącko, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - marki Audi i Opel. Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, wskutek silnego uderzenia jeden z pojazdów wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny, całkowicie go niszcząc. Wezwanie pogotowia energetycznego było konieczne.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Zagorzyn wzięli udział w akcji - zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy oraz odłączyli klemy od akumulatorów znajdujących się w samochodach osobowych. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Zobacz także: Zmarła po kilkunastu godzinach walki o życie. Katastrofalne skutki pożaru traw

Pojazdami podróżowały cztery osoby. Co ciekawe, początkowo nikt nie skarżył się na złe samopoczucie. W miarę upływu czasu pojawiły się pierwsze dolegliwości - najpierw u jednej, następnie u drugiej z poszkodowanych osób. Z tego względu konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Pasażerowie zostali zabrani do szpitala.

k.kos@sadeczanin.info, fot. PSP w Nowym Sączu

Łącko: zderzenie dwóch osobówek. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]
Zdjęcia - PSP w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu