Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
13/11/2013 - 20:12

Łazy Biegonickie: Opel astra wypadł z drogi. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dzisiaj (13 listopada) w Łazach Biegonickich samochód opel astra wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala dwie osoby. Nie odniosły one, na szczęście groźnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło około godz. 14.35. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.
- Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy wypadł z drogi – mówi bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Autem podróżowały dwie osoby. Jedna z nich sama wyszła z samochodu, zanim przyjechali ratownicy. Dostęp do drugiej osoby był natomiast utrudniony. Strażacy, by wydobyć poszkodowanego z pojazdu musieli rozciąć karoserię.
Pogotowie ratunkowe zabrało dwoje poszkodowanych do szpitala.
- Dzisiaj w Łazach Biegonickich kierujący oplem astrą 25-latek najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni stracił panowanie nad autem – powiedział naszemu portalowi dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Samochód zjechał z jezdni na pobocze a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz jadąca z nim pasażerka doznali ogólnych potłuczeń.
Kierowca był trzeźwy. Policjanci ukarali sprawcę kolizji drogowej mandatem.

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)