Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
21/03/2015 - 09:08

Leluchów: Samochód – chłodnia wypadł z drogi

W Leluchowie (gmina Muszyna) ciągnik siodłowy marki Renault z naczepą zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. Kierującemu tym pojazdem nic się, na szczęście, nie stało.
Do zdarzenia doszło wczoraj (20 marca) na drodze prowadzącej z Muszyny do przejścia granicznego na Słowację Leluchów/Czircz. W działaniach ratowniczych brali udział strażacy PSP z Krynicy-Zdroju oraz pobliskich OSP.

- Po przyjeździe pierwszych zastępów ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że ciągnik siodłowy z naczepą znajdował się poza drogą. Auto przewrócone było na bok – powiedział naszemu portalowi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

W naczepie-chłodni przewożone były mrożonki. W wyniku zdarzenia została ona uszkodzona. Strażacy zabezpieczyli folią i kocem miejsce uszkodzenia.

W samochodzie uszkodzone zostały także zbiorniki, z których wyciekał olej napędowy.

Do Leluchowa przyjechali strażacy ze specjalistycznej jednostki ratownictwa chemicznego PSP z Nowego Sącza, którzy pomogli wypompować paliwo z uszkodzonych baków do zbiornika dostarczonego przez właściciela pojazdu.

Kierujący renault, na szczęście, nie ucierpiał.

Na miejsce zdarzenia przyjechał również patrol policji. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem.

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu