Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
13/12/2019 - 13:45

Ludziska, ręce opadają! Jedna taka szyba kosztuje nawet kilka tysięcy złotych

Ludziska, ręce opadają! Jedna taka szyba kosztuje nawet kilka tysięcy a ktoś znów zdemolował przystanek przy ul. Grodzkiej w Nowym Sączu.

Ludziska, ręce opadają! Jedna taka szyba kosztuje nawet kilka tysięcy

Nie ma roku, by radni, przedstawiciele zarządów osiedli i mieszkańcy nie wnioskowali do władz Nowego Sącza o montaż kolejnych wiat przystankowych z zadaszeniem i bocznymi ścianami. W miarę możliwości finansowych miasto inwestuje w takie wiaty, ale jaki ma to sens jeśli te są systematycznie demolowane? To nie jest zwykłe szkło, które można zamówić u szklarza za kilkaset złotych. To szkło zbrojone, które trzeba zamawiać od producentów, których produkty mają stosowne certyfikaty. Taka jedna szyba kosztuje nawet 3,5 tysięcy złotych.

Jeśli samorząd zakupił wiaty korzystając z dofinansowania zewnętrznego to nie ma nawet mowy o tym, by ewentualnie skorzystać z tańszych zamienników.

Ludziska, ręce opadają! Jedna taka szyba kosztuje nawet kilka tysięcy

Zobacz też: Uzbrojona banda rujnuje przystanki w Podegrodziu i Starym Sączu

Rok w rok Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu płaci za naprawę zniszczonych przystanków kilkadziesiąt tysięcy złotych. Informacje te dedykujemy wszystkim bezmyślnym wandalom i tym, którzy cały czas narzekają, że w naszym mieście brakuje pieniędzy na remonty ulic czy chodników, że jest za mało koszy i ławek.

Ludziska, ręce opadają! Jedna taka szyba kosztuje nawet kilka tysięcy

Możemy tylko liczyć na to, że gdy w końcu całe miasto objęte zostanie monitoringiem, to sprawców podobnych wybryków będzie można łapać i karać szybciej i skuteczniej.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)