Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
28/09/2020 - 06:45

Masakra tirów na czeskiej autostradzie. Był tam kierowca sądeckiej firmyZDJĘCIA

Cztery ciężarówki, furgonetka i osobowe auto zamieniły się w kupę złomu. O tym wypadku, który zdarzył się dokładnie tydzień temu na autostradzie D1 w kierunku Pragi, donosiły wszystkie czeskie media. Dopiero teraz okazało się, że jednym z tirów kierował dwudziestopięcioletni kierowca z sądeckiej firmy transportowej.

Pięć ekip ratowniczych, w tym helikopter, strażacy, policja, autostrada zablokowana na osiem godzin i walka o życie dwóch kierowców… ten dramat rozegrał się na czeskiej autostradzie  D1 w kierunku Pragi na 210 kilometrze w pobliżu Holubic w regionie Vyškov.

Czytaj też Deszczowy horror na drodze. Uderzyła w małżeństwo z dziećmi [ZDJĘCIA] 

To właśnie tam zderzyły się cztery ciężarówki, furgonetka i auto osobowe. Teraz okazało się, że jeden z samochodów ciężarowych, którego kierowca ucierpiał w wypadku,  należy do firmy transportowej z Sądecczyzny.

Za kierownicą tira siedział dwudziestopięcioletni mieszkaniec Limanowszczyzny. Wedle doniesień serwisu limanowa.in, jego życiu nic nie zagraża.

Czytaj też Doszło do dramatu przez brawurę? Otarła się o śmierć nad Jeziorem Rożnowskim  

Jak doszło do wypadku?  Z wypowiedzi rzecznika czeskiej policji Petera Vala dla telewizji iDNES.TV, wynika, że  jedna z ciężarówek uderzyła w kolumnę aut na autostradzie. ([email protected], fot. screen iDNES.tv, Policie ČR)Dziękujemy za przesłanie błędu