Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
10/04/2019 - 12:30

Miał ponad 2 promile alkoholu. Rajd tirem przez miasto

Zaparkował ciągnik siodłowy z naczepą na ulicy Długosza. Chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania. Obrażał przechodniów, którzy zwracali mu uwagę. Okazało się, że był pijany. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

W niedzielny wieczór (7 kwietnia), po godzinie 21, oficer dyżurny sądeckiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierowca tira prawdopodobnie jest pijany. Mężczyzna zaparkował ciągnik siodłowy z naczepą na prawym pasie jednokierunkowej ulicy Długosza. Chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania.

- Mężczyzna obrażał przechodniów, którzy zwracali mu uwagę. W międzyczasie próbował odjechać tirem – poinformował nas Czytelnik.

Zobacz też Posypały się mandaty. Aż 31 osób pozbyło się prawa jazdy

Na szczęście na miejscu bardzo szybko zjawili się policjanci. Od kierowcy tira wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że mężczyzna ma go w swoim organizmie ponad 2 promile. 35-latek został zatrzymany przez policjantów

- Zachodziło prawdopodobieństwo, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, dlatego na miejscu pracowała również grupa operacyjno-procesowa - wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. Funkcjonariusze przeszukali pobliski teren, aby upewnić się czy kierowca tira nie uszkodził innych pojazdów poruszając się po centrum Nowego Sącza.

Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy, a pojazd trafił pod opiekę pracownika firmy transportowej. Kierowca tira został przewieziony do sądeckiej komendy, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.

RG [email protected], Fot. CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe