Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
21/10/2021 - 13:40

Miejcie się na baczności. Możecie wrócić do domu z mandatem

Kierowcy miejcie się na baczności. Dzisiaj możecie wrócić do domu z mandatem. Policjanci w całej Polsce prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Na co szczególnie zwracają uwagę?

Policyjna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze zwracają dzisiaj szczególną uwagę na to, jak zachowują się kierowcy w okolicy przejść dla pieszych. Będą reagować na wszystkie naruszenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego.

- Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu albo wchodzącego na nie i ustąpić mu pierwszeństwa – przypominają policjanci.

Piesi także muszą zachować ostrożność. Wchodząc na pasy powinni najpierw upewnić się, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd. Powinni także pamiętać o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez torowisko lub jezdnię w tym również przez przejście dla pieszych.

Bezpieczeństwu na pasach był poświęcony pierwszy odcinek naszego cyklu „Piątek z drogówką”, Jeśli jeszcze nie obejrzeliście naszego materiału, koniecznie musicie nadrobić zaległości. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. ilustracyjna KWP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!