Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
09/03/2015 - 14:00

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Krzywej w Gorlicach opuścili szpital. Policja prowadzi postępowanie

Gorlicka policja prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (8 marca) w nocy w kamienicy przy ul. Krzywej w Gorlicach. Do szpitala trafiły dwie rodziny z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Wszystkie osoby opuściły już placówkę medyczną. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Jak pisaliśmy już wczoraj w nocy na ul. Krzywą zostali wezwani miejscowi strażacy. Istniało bowiem przypuszczenie, że w jednej z tamtejszych kamienic może występować tlenek węgla. W mieszkaniu na parterze ratownicy stwierdzili w pokoju stężenie zabójczego czadu na poziomie 610 ppm. W łazience poziom tlenku był jeszcze wyższy. Wynosił 910 ppm

- Do szpitala trafili członkowie dwóch rodzin z objawami podtrucia tlenkiem węgla – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Łącznie było to osiem osób, w tym pięcioro dzieci. Wszystkie te osoby opuściły już szpital. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gorlicka policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

- Będziemy badać, czy nie doszło do ewentualnego narażenia mieszkańców na utratę życia lub zdrowia – dodaje asp. Szczepanek.

(MACH)
Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu