Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/03/2019 - 10:10

Miłe złego poczatki... Kosztowna zabawa w górach na śnieżnych skuterach

Mimo, że sezon narciarski się kończy, to w wysokich górach nie brakuje śniegu. Przyciąga to pasjonatów jazdy na skuterach śnieżnych. Jednak ci, którzy robią to nielegalnie, muszą liczyć się z konsekwencjami. Tak jak kierowca skutera śnieżnego zatrzymany przez wspólny patrol Straży Granicznej i Strażników z Gorczańskiego Parku Narodowego.

Kosztowna zabawa w górach

Wspólna służba prowadzona była w rejonie masywu Turbacza. Funkcjonariusze patrolowali teren Gorczańskiego Parku Narodowego. Ich zadaniem było przeciwdziałanie szkodnictwu leśnemu oraz wykrywanie i eliminowanie wykroczeń, związanych z nielegalnym wjazdem pojazdów mechanicznych na tereny leśne.

W trakcie prowadzenia wspólnych działań, wezwanie do zatrzymania się do kontroli zignorował mężczyzna na skuterze śnieżnym. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać. Nie posiadał on stosownych zezwoleń do poruszania się na patrolowanym obszarze. Kierujący skuterem śnieżnym, został ukarany mandatem karnym  z art. 127 ustawy o ochronie przyrody na kwotę 1000 zł.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu systematycznie prowadzą współdziałania ze Strażnikami Leśnymi oraz Strażami Parków Narodowych. Tego typu współpraca odbywa się na podstawie specjalnych porozumień, w ramach których funkcjonariusze zobowiązali się do udzielania szeroko pojętej wzajemnej pomocy.

Za SG,PGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe