Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
16/01/2021 - 18:20

Młoda adeptka zasiliła szeregi sądeckich policjantów

Kolejna kobieta trafiła do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Młoda adeptka złożyła ślubowanie 14 stycznia, a po przeszkoleniu trafi do Wydziału Prewencji.

Fot. KMP Nowy Sącz

Czytaj również: Narażając życie, ścigał podpalacza. Sądecki policjant wyróżniony przez ministra

Nowa policjantka jest jedną z 13 kobiet, które w tym roku wstąpiły w szeregi garnizonu małopolskiej Policji. W ostatni naborze 2020 roku w całym województwie przyjęto 50 nowych adeptów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nowi policjanci składali ślubowania w jednostkach, w których będą rozpoczynać służbę.

Sądecka policjanta została przyjęta do służby 30 grudnia poprzedniego roku. W tym tygodniu złożyła ślubowanie w obecności m.in. Komendanta Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Krzysztofa Dymury oraz jego zastępcy, Zbigniewa Zachera. Policjanta odebrała już legitymację służbową, choć przed nią jeszcze kilkumiesięczne przeszkolenie. Młoda adeptka trafi do Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu.

Fot. KMP Nowy Sącz

Zobacz także: Sądeccy policjanci dostali nowe radiowozy. Jeden jest nieoznakowany

Aby zostać policjantem trzeba mieć co najmniej średnie wykształcenie i nieposzlakowaną opinię. Mile widziane w Policji są osoby z tytułem zawodowym licencjata, magistra lub inżyniera, a także absolwenci szkół średnich kierunków przyuczających do służby w Policji. Jeśli chodzi o umiejętności, tu dobrze jest posiadać tytuł ratownika, pielęgniarki lub ratownika medycznego.

Fot. KMP Nowy Sącz

Przy rekrutacji preferowane są również osoby, które posiadają prawo jazdy wszystkich kategorii i biegle posługują się językiem obcym (taką znajomość języka na poziomie B2 musi potwierdzać odpowiedni dokument). Mile widziane są także uprawnienia instruktora sztuk walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu