Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
20/08/2022 - 10:10

To mogło skończyć się tragedią. Pijani rodzice opiekowali się niemowlęciem

Nieodpowiedzialni rodzice zajmowali się trójką dzieci, w tym dwumiesięcznym maleństwem. Kiedy zaczęli się awanturować, interweniowała policja. Teraz poniosą poważne konsekwencje.

Czytaj również: Popularna cytrynówka z kawałkami szkła. Tej "steki" lepiej nie próbować

Opisywane zdarzenie miało miejsce w Libiążu w województwie małopolskim. We wtorek, 16 sierpnia, około godziny 1:25, dyżurny miejscowego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z domów.

 - Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Pod wskazanym adresem, oprócz 34- latki oraz jej 31- letniego partnera, patrol zastał trójkę dzieci w wieku 15 lat, 12 lat oraz 2 miesiące – relacjonują funkcjonariusze.

Rodzice doszli do porozumienia w obecności policjantów. Nie był to jednak koniec policyjnej interwencji w Lubiążu.

W mieszkaniu unosił się odór alkoholu, więc policjanci zbadali rodziców alkomatem. Kobieta wydmuchała blisko 1,9 promila alkoholu, a mężczyzna blisko 0,8 promila. Funkcjonariusze zawiadomili dyżurującego sędziego rodzinnego.

Zobacz także: Leżała na poboczu drogi, nie wiedziała jak się nazywa, ani gdzie mieszka

Dzieci przekazano najbliższemu członkowi rodziny. Na miejsce interwencji przyszła babcia nastolatków i dwumiesięcznego dziecka.

Nieodpowiedzialnym rodzicom grożą surowe konsekwencje. Para trzydziestolatków odpowie za narażenie życia i zdrowia swoich dzieci na niebezpieczeństwo. Grozi i m do 5 lat pozbawienia wolności.

- Osoby pod wpływem alkoholu często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które zwłaszcza w tak młodym wieku jej wymagają i potrzebują. Należy o tym pamiętać z uwagi na bezpieczeństwo oraz z powodu możliwości poniesienia surowych konsekwencji, nawet z zakresu prawa karnego, jeżeli dziecku coś się stanie, a rodzic będzie pod wpływem alkoholu – dodają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubiążu. ([email protected], zdjęcie ilustracyjne – Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu