Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
14/05/2024 - 12:25

Na drogę wylała się ogromna ilość paliwa. Strażacy przez dwie godziny usuwali substancję

Wyjeżdżając z posesji samochodem ciężarowym, kierowca uszkodził zbiornik paliwa. Na drogę wylała się ogromna ilość oleju napędowego. Dwie godziny zajęło strażakom usunięcie substancji z jezdni i zabezpieczenie uszkodzonego pojazdu.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe przedpołudnie, po godzinie jedenastej, na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Kierujący samochodem ciężarowym, wyjeżdżając z posesji, uszkodził zbiornik paliwa. Na drogę i chodnik wylała się ogromna ilość oleju napędowego. 

- Samochód częściowo znajdował się na chodniku i drodze gminnej, na której znajdowała się plama wielkości około 20 metrów kwadratowych. Podczas próby odpalenia pojazdu, z samochodu nastąpił wyciek paliwa. Koniecznym było wypompowanie pozostałego paliwa ze zbiornika - relacjonują strażacy. 

Zobacz też Co się tutaj wyprawia!? Korek gigant ciągnie się przez kilka ulic w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] [WIDEO]


Strażacy posypali rozlane paliwo sorbentem. Oleju było tak dużo, że musieli dostarczyć na miejsce dodatkową ilość sorbentu oraz pompę elektryczną za pomocą której przepompowali paliwo z pojazdu do beczek. Następnie samochód ciężarowy zjechał na pobliski parking, a strażacy zmietli sorbent na pobocze i poinformowali o tym zarządcę drogi. Cała akcja trwała prawie dwie godziny. ([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz)

Na drogę wylała się ogromna ilość paliwa. Strażacy przez dwie godziny usuwali substancję
Wyjeżdżając z posesji samochodem ciężarowym, uszkodził zbiornik paliwa. Na drogę wylała się ogromna ilość oleju napędowego. Dwie godziny zajęło strażakom usunięcie substancji z jezdni i zabezpieczenie uszkodzonego pojazdu.


Dziękujemy za przesłanie błędu