Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
03/12/2021 - 09:15

Nareszcie złapali grafficiarzy. Mogą trafić za kraty na 5 lat

Jeden z nich ma 17 lat, drugi 18, a trzeci 19. Młodzi sądeczanie mimo swojego młodego wieku już weszli w konflikt z prawem. Cała trójka stanie przed sądem. Mogą trafić za kraty nawet na 5 lat. Co takiego zrobili?

Młodzi mężczyźni namalowali sprayem napisy na murze na osiedlu Piątkowa. Mieli jednak pecha, bo zostali zauważeni przez przechodzące tamtędy osoby, które niezwłocznie poinformowały policję. Na miejsce natychmiast udał się patrol.

Funkcjonariusze przejeżdżając obok sklepu na osiedlu Piątkowa, zauważyli zaparkowane samochody i grupę kilku młodych osób. Podejrzewali, że wśród nich mogą być poszukiwani sprawcy, dlatego wylegitymowali wszystkich, przeszukali ich i sprawdzili wnętrze pojazdów.

- W odzieży kilku nastolatków mundurowi znaleźli puszki z farbą w sprayu, a w jednym z samochodów kolejne 30 puszek – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Jak się okazało, mur na osiedlu Piątkowa zdewastowali trzej nastolatkowie. Jeden z nich ma 17 lat, drugi 18, a trzeci 19. Cała trójka 29 listopada usłyszała zarzuty. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu