Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
21/06/2016 - 06:30

Naszacowice: W ruch poszedł narkotester, pijany kierowca trafił do policyjnej celi

Do policyjnej celi trafił 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który wsiadł za kółko Daewoo mając ponad promil alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy, a policjanci znaleźli przy nim…susz roślinny. Narkotester wykazał, że jest to marihuana.

narkotyki u kierowcy skontrolowanego w NaszacowicachKierowcę „na podwójnym gazie” i bez uprawnień zatrzymali w Naszacowicach (gmina Podegrodzie) starosądeccy policjanci. Auto prowadził 29-letni sądeczanin.

Podczas policyjnej kontroli szybko okazało się, że nie pojedzie on dalej samochodem, który wcześniej prowadził. Wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy (miał w organizmie ponad promil alkoholu), a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nie był to jednak koniec problemów 29-latka. Mundurowi znaleźli przy nim…susz roślinny. W ruch poszedł narkotester.

- Po badaniu okazało się, że jest to marihuana, a było jej jedenaście gramów – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Dwudziestodziewięciolatek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafi do policyjnej celi.

Sądeczanin odpowie także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za posiadanie narkotyków zgodnie z artykułem 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(MACH), Fot. policja - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe