Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
30/07/2018 - 12:05

Nawałnica przeszła nad Sądecczyzną. Powalone drzewa, zerwane linie

W niedzielę nad Sądecczyzną przeszła nawałnica z ulewnym deszczem. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Niemal co chwilę odbierali telefony od sądeczan, którzy informowali o powalonych drzewach i zerwanych liniach energetycznych.

Strażacy najczęściej interweniowali w gminie Łącko i Gródek nad Dunajcem. W Ubiadzie, Naściszowej, Gródku nad Dunajcem i Obidzy drzewa przewróciły  się na drogę i blokowały przejazd. W Roztoce-Brzezinach woda opadowa zalewała budynek. W Obidzy drzewo zerwało linie energetyczne i przewróciło się na drogę, blokując przejazd.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło około 19.20 w Brzynie. Na drodze powiatowej drzewo spadło na samochód, którym podróżowała kobieta. Na szczęście nic jej się nie stało. Wyszła z auta o własnych siłach przed przybyciem strażaków. W tej miejscowości nawałnica uszkodziła jeszcze kilkanaście drzew. Część została wyrwana z korzeniami.

- Powalone drzewa uszkodziły linię energetyczną oraz latarnie uliczne, ponadto znajdowały się bezpośrednio nad jezdnią – wyjaśniają strażacy. Ruch na drodze został wstrzymany. Strażacy przy użyciu podnośnika, ścinali powalone drzewa, które pocięli na mniejsze kawałki i złożyli na poboczu drogi.


r.gajewski@sadeczanin.info, fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu