Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
20/10/2020 - 15:15

Nękał, groził i podpalił drzwi jej mieszkania, bo nie chciała się z nim spotykać

Nie chciała się z nim spotykać, wtedy rozpoczął się koszmar. Trzydziestoparolatek zaczął ją nękać i grozić. Omal nie doszło do tragedii, gdy podpalił drzwi jej mieszkania. Na szczęście mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów, usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Swojego rówieśnika poznała kilka miesięcy temu. Nic nie wskazywało na to, że ta historia omal nie skończy się tragicznie. Gdy sądeczanka nie chciała już kontynuować tej znajomości, mężczyzna nagle stał się agresywny.

- Notorycznie wydzwaniał na jej telefon komórkowy, wysyłał smsy i dzwonił domofonem. Gdy nalegała, by dał jej spokój, zaczął się awanturować, wyzywać ją, zastraszać i grozić podpaleniem. W końcu oblał drzwi jej mieszkania łatwopalną substancją i podpalił, w momencie kiedy była w środku – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Wypadek podczas zawodów w Wierchomli Małej. Po rannego przyleciał śmigłowiec

Na szczęście kobieta w porę zauważyła dym wydobywający się spod drzwi wejściowych. Wezwała strażaków, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu i ugasili pożar. Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia, który jak się okazało, był nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Swoim bezmyślnym zachowaniem spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych.

Sądeczanin usłyszał zarzut uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Jakby tego było mało, okazało się, że w sierpniu mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednym z sądeckich sklepów

- Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia, ale z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy (był już karany), sąd może orzec wyższy wymiar kary – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.  

Mężczyzna na wyrok poczeka za kratami. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu