Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
09/09/2020 - 13:10

Nie zauważył go? 53-letni rowerzysta zginął na miejscu [ZDJĘCIA]

Jak doszło do tragicznego wypadku w Sękowej? Co było bezpośrednią przyczyną śmierci 53-letniego rowerzysty? Czy był trzeźwy? Jak na razie wszystkie te pytania pozostają bez odpowiedzi. We wtorek (8 września) odbyła się sekcja zwłok 53-latka, której wyniki dadzą odpowiedź na niektóre z tych pytań.

Gorliccy policjanci wspólnie z prokuratorem wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 7 września w Sękowej koło Gorlic. W tym dniu około godziny 17.30 na drodze powiatowej mercedes potrącił rowerzystę. Niestety jego stan był tak poważny, że poniósł śmierć na miejscu. Jak udało nam się dowiedzieć, był to 53-letni mieszkaniec Sękowej.

Zobacz też Nieszczęście po nieszczęściu… Śmiertelne potrącenie rowerzysty. Kierowca w szoku

Jak na razie wiadomo tylko tyle, że 25-letni mieszkaniec gminy Gorlice, który kierował samochodem, jechał w tym samym kierunku co rowerzysta. Nagle z niewyjaśnionych przyczyn potrącił go, po czym zjechał na przeciwny pas jezdni i zatrzymał się w przydrożnym rowie.

- Kierowca po wypadku był w wielkim szoku. Tłumaczył, że nie zauważył rowerzysty i uderzył w niego. Ślady potwierdzają, że obaj poruszali się w tym samym kierunku – wyjaśnia asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji.

Kierowca mercedesa w chwili, w której doszło do wypadku, był trzeźwy. Jak na razie nie jest jeszcze znany stan trzeźwości rowerzysty. We wtorek (8 września) odbyła się sekcja zwłok.

- Tylko tego dnia (7 września) na małopolskich drogach życie straciło 3 osoby. Wszyscy to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - piesi lub rowerzyści. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że jedna nieodpowiedzialna decyzja na drodze może wywołać tragiczne skutki – przestrzegają policjanci. ([email protected] Fot. OSP Sękowa/ Biecz 998)Dziękujemy za przesłanie błędu