Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
30/07/2020 - 16:00

Nieproszony gość napędził strachu domownikom. Konieczna była pomoc strażaków

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja wężom, które wygrzewają się na słońcu. Jeden z nich napędził strachu mieszkańcom Kotowa w gminie Łabowa. Wąż wpełzł do domu. Konieczna była pomoc strażaków.

Dzisiejszy dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Kotowa, których odwiedził nieproszony gość. Duży wąż wpełzł do ich domu, w którym znajdowało się kilka osób, w tym również dzieci. Wszyscy natychmiast opuścili budynek.

Zobacz też Żmija wygrzewała się przed domem. Napędziła strachu mieszkance Krynicy

Po kilku minutach na miejscu zjawili się strażacy z Łabowej, którzy weszli do domu i szybko zlokalizowali węża. Okazało się, że był to niegroźny zaskroniec. Strażacy zabezpieczyli go i wypuścili w zarośla z dala od zabudowań.

- W porze letniej bardzo często dochodzi do takich sytuacji. Przede wszystkim trzeba zachować spokój i nie panikować – apelują strażacy.

Zaskrońca najczęściej można spotkać nad brzegami zbiorników wodnych, w lasach, parkach i ogrodach. Często jest mylony ze żmiją, dlatego wciąż wywołuje strach, choć jest niegroźny i nieagresywny, a wręcz stara się unikać ludzi.

RG [email protected], Fot. OSP ŁabowaDziękujemy za przesłanie błędu