Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
09/01/2024 - 14:40

Nieszczęście pod Nowym Sączem. Służby pędziły na ratunek poszkodowanym

Minionej nocy temperatura spadła znacznie poniżej zera. W niektórych miejscowościach termometry pokazały nawet minus dwadzieścia pięć stopni. Na drogach było bardzo ślisko. Właśnie w takich okolicznościach w poniedziałkowy wieczór w Rdziostowie w gminie Chełmiec doszło do nieszczęścia...

Dochodziła godzina dwudziesta druga, jak na łuku drogi powiatowej w Rdziostowie zderzyły się czołowo dwa samochody. Zarówno Toyotą Avensis, jak i Seatem Ibizą podróżowali sami kierowcy, którzy samodzielnie o własnych siłach wyszli z uszkodzonych pojazdów.

Zobacz też Z ostatniej chwili: wypadek na drodze krajowej 75 w Nowej Wsi. Są utrudnienia w ruchu  

Jedna z poszkodowanych osób skarżyła się na ból i złe samopoczucie, dlatego załoga pogotowia ratunkowego, która już chwilę po wypadku pojawiła się na miejscu, udzieliła jej pomocy medycznej, a następnie przewiozła do szpitala w Nowym Sączu.

- Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Droga była całkowicie zablokowana – informuje Paweł Motyka, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.  

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Siołkowej. Policja ujawnia nowe fakty [ZDJĘCIA] 

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odpięli w pojazdach klemy z akumulatorów, a następnie po uzgodnieniu z policjantami, uprzątnęli jeden pas drogi i kierowali ruchem wahadłowo.

Gdy funkcjonariusze zakończyli ustalanie przyczyn wypadku, rozbite samochody zostały zabrane przez pomoc drogową. ([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu