Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
26/03/2021 - 15:00

Nieszczęśliwy wypadek w piekarni. Maszyna wciągnęła rękę pracownika

Na terenie piekarni Pyszotka w Lipinkach koło Gorlic doszło dzisiaj rano do nieszczęśliwego wypadku. Maszyna do rozwałkowywania ciasta wciągnęła rękę jednego z pracowników. Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala.

Pechowo rozpoczął się dzisiejszy dzień dla jednego z pracowników piekarni Pyszotka, znajdującej się w Lipinkach w powiecie gorlickim. Po godzinie szóstej na terenie zakładu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Maszyna do rozwałkowywania ciasta wciągnęła rękę mężczyzny pomiędzy wałki.

Współpracownica, która widziała całe zdarzenie, natychmiast zadzwoniła pod numer alarmowy i wezwała pomoc. Po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Gorlic, Krygu i Lipinek, a także pogotowie ratunkowe i policja.

Zobacz też Dramatyczny wypadek na budowie w Dąbrowie. Na 46-latka spadł element rusztowania

Strażacy pomogli mężczyźnie oswobodzić się. Mimo wszystko miał on sporo szczęścia, bo choć wypadek wyglądał bardzo dramatycznie, nie doszło do amputacji. Załoga pogotowia ratunkowego przebadała poszkodowanego, udzieliła mu pomocy medycznej, a następnie przetransportowała do gorlickiego szpitala.

- Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze przebadali poszkodowanego na obecność alkoholu. Okazało się, że w chwili wypadku był on trzeźwy – powiedział naszej redakcji asp. szt. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji.

Stróże prawa jak na razie nie wykryli żadnych zaniedbań po stronie pracodawcy. Wszystko wskazuje na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. ([email protected] Fot. OSP Kryg)







Dziękujemy za przesłanie błędu