Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
24/09/2020 - 16:10

No to się doigrał. Ma dopiero 25 lat, a już grozi mu 7,5 roku więzienia

Młody mężczyzna połakomił się na terminal, który ukradł kurierowi. Długo nie nacieszył się łupem. Został rozpoznany przez policjantów na nagraniu z monitoringu. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, ale tym razem usłyszy jeszcze zarzuty za paserstwo i posiadanie narkotyków.

Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali informację, że z samochodu zaparkowanego przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu skradziono terminal należący do firmy kurierskiej. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zabezpieczyli monitoring z pobliskiego budynku. W trakcie analizowania nagrania rozpoznali jednego z dwóch mężczyzn uwiecznionych na filmie.

Zobacz też Wbiegł mu niespodziewanie na drogę. Kierowca nie zdążył wyhamować

Znając rysopis, policjanci zaczęli sprawdzać miejsca, w których mógł przebywać rozpoznany przez nich 25-latek. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia, znaleźli obu mężczyzn w rejonie jednego ze sklepów spożywczych. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło to, że 25-latek przez cały czas trwania interwencji zaciskał pięść. Jak się później okazało, trzymał w niej papierowy zwitek, w którym znajdowała się marihuana i amfetamina.

Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili, że kradzieży dopuścił się rozpoznany przez nich 25-latek. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera i wyciągnął z jego samochodu terminal warty 2 tysiące złotych, który jak się później okazało sprzedał za 80 złotych.

25-latek usłyszał zarzuty kradzieży i paserstwa, a także posiadania narkotyków.

- Z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli był już karany za podobne przestępstwa, grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KPP Oświęcim)Dziękujemy za przesłanie błędu