Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
25/09/2020 - 12:20

Nocne poszukiwania w Kamionce Wielkiej. Odnaleźli 92-latkę w przepuście drogowym

To był prawdziwy wyścig z czasem. Strażacy i policjanci szukali minionej nocy starszej, schorowanej kobiety, której życie mogło być zagrożone. Staruszka została odnaleziona w pobliżu potoku.

Po godzinie drugiej sądeccy policjanci i strażacy zostali postawieni na równe nogi. Oficer dyżurny odebrał telefon z prośbą o pomoc. Z informacji przekazanych przez osobą dzwoniącą wynikało, że starsza, schorowana mieszkanka Kamionki Wielkiej, wyszła w nocy z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Jej życie mogło być zagrożone, dlatego zarówno strażacy, jak i policjanci natychmiast ruszyli na miejsce.

- Zaniepokojona rodzina szukała jej od północy, ale gdy ich działania nie przyniosły efektu zawiadomili policjantów. Sytuacja nie napawała optymizmem, ponieważ z relacji rodziny wynikało, że kobieta jest schorowana, a zatem jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo - wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Zobacz też Wbiegł mu niespodziewanie na drogę. Kierowca nie zdążył wyhamować

Poszukiwania staruszki nie trwały długo. 92-latka została odnaleziona po godzinie czwartej w zarośniętym przepuście drogowym. 

- Jej wydobycie przez strażaków było utrudnione z uwagi na ukształtowanie terenu i usytuowanie przepustu. Kobieta była przytomna, ale wyziębiona i miała niewielkie obrażenia powstałe na skutek uderzenia albo upadku. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy i zabrała na badania do szpitala - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Sądeccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.([email protected] Fot. OSP Bogusza)Dziękujemy za przesłanie błędu