Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
17/01/2021 - 09:30

Nocne pożary w Nowym Sączu i Boguszowej. Udało się uniknąć rannych

To nie była spokojna noc dla mieszkańców domów w Boguszowej i Nowym Sączu, gdzie doszło do pożarów. Szczęśliwie, w obu przypadkach dzięki skutecznej interwencji strażaków obyło się bez poszkodowanych.

Zimową porą jest zwiększone prawdopodobieństwo pożarów. Niestety, potwierdziło się to ostatniej nocy. Strażacy dwukrotnie zmuszeni byli wyjeżdżać do akcji gaśniczej. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru drewnianego budynku w Boguszowej (gmina Chełmiec) i wpłynęło około godziny 23:30.

Zobacz także: W środku nocy musieli uciekać z płonącego domu. Zostali bez dachu nad głową

Z ogniem walczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 PSP w Nowym Sączu, OSP Paszyn oraz OSP Mogilno. Dzięki skutecznej interwencji pożar udało się zatrzymać tylko w jednym pomieszczeniu i ugasić już po północy. Nikt nie ucierpiał. Jak poinformował nas czytelnik na miejscu jako pierwsze pojawiło się OSP Mogilno. Strażacy z Nowego Sącza mieli problem, by dojechać dużym samochodem. Było to związane oczywiście z trudnymi warunkami drogowymi. Pod budynek dotarli mniejszym pojazdem. 

Zobacz także: W Trzetrzewinie w nocy wybuchł pożar. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala

Kolejne zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w przewodzie kominowym na ul. Wyspiańskiego w Nowym Sączu. Również w tym przypadku strażacy skutecznie poradzili sobie z zagrożeniem i obyło się bez jakichkolwiek osób rannych. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Zdjecie ilustracyjne OSP Florynka)Dziękujemy za przesłanie błędu