Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
16/01/2019 - 11:00

Nocny dramat w Kamionce Wielkiej. Aż pięć osób trafiło do szpitala

Wczorajszy dzień na długo pozostanie w ich pamięci. Samochody, którymi podróżowali, zderzyły się w Kamionce Wielkiej. Aż pięć osób, w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala.

We wtorkowy wieczór (15 stycznia) tuż po godzinie 20, na drodze powiatowej w Kamionce Wielkiej doszło do wypadku. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Volkswagen. Z pomocą poszkodowanym na sygnale pośpieszyły zastępy strażackie z Nowego Sącza oraz Królowej Górnej, a także karetki pogotowia i policja.

Zobacz też Jak doszło do wypadku w Podolu-Górowej? Ranny Ukrainiec trafił do szpitala

Po dotarciu na miejsce okazało się, że uszkodzone samochody całkowicie zablokowały drogę powiatową. Autami podróżowało aż sześć osób, w tym dwoje dzieci. Jedna z osób poszkodowanych przebywała w pobliskim domu, dwie znajdowały się na jezdni, a kolejne dwie stały przy samochodach. Ratownicy medyczni udzielili pomocy wszystkim poszkodowanym. Aż pięć osób trafiło do szpitala w Nowym Sączu.

Przez dwie i pół godziny na drodze powiatowej były utrudnienia w ruchu. Policjanci ustalali, jak doszło do tego wypadku. Prawdopodobnie kierowca jednego z pojazdów na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku Volkswagenem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

We wtorkowy wieczór warunki do jazdy były fatalne. Padał śnieg. Droga w Kamionce Wielkiej była bardzo śliska. Na miejsce przyjechała pługo-piaskarka, która odśnieżyła i posypała oblodzoną jezdnię.  

RG [email protected] Fot. OSP Królowa Górna

Nocny dramat w Kamionce Wielkiej. Aż pięć osób trafiło do szpitala

Fot. OSP Królowa Górna, PSP Nowy Sącz
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"