Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
28/10/2016 - 15:25

Nowa Wieś. Policjant pospieszył z pomocą rannej

Do szpitala trafiła kobieta, która ucierpiała wczoraj wieczorem w wypadku drogowym w Nowej Wsi (gmina Łabowa). Pierwszą osobą, która ruszyła jej z pomocą był policjant, który przypadkiem znalazł się wtedy w pobliżu.

Groźny wypadek w Nowej WsiWypadek wydarzył się kilkanaście minut po godz. 20.00. Pierwszą osobą, która pospieszyła rannej z pomocą był policjant w czasie wolnym od służby z komisariatu w Krynicy-Zdroju. Funkcjonariusz przejeżdżając przez tą miejscowość najechał na wypadek. Kobieta znajdowała się w pojeździe.

Bardzo szybko na miejsce zdarzenia przyjechały zaalarmowane służby ratownicze. Strażacy ustabilizowali przewrócone auto.

- Po ocenie stanu poszkodowanej przez lekarza ratownicy mogli wydobyć kobietę z przewróconego pojazdu – powiedział portalowi Sądeczanin.info. st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Od razu trafiła ona pod opiekę medyków.

Zobacz także: Służby ratownicze przed Urzędem Gminy w Łososinie Dolnej. Fałszywy alarm o podłożonej bombie

Karetka zabrała ją do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowała policyjna grupa wypadkowa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25-latka, kierująca osobowym Renault straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Auto przewróciło się na lewy bok.

- Najprawdopodobniej w pewnym momencie na drogę przed nadjeżdżający samochód wbiegła sarna – mówi mł. asp. Justyna Basiaga, rzeczniczka sądeckiej policji. – Kierująca chciała ominąć zwierzę.

W czasie, gdy na miejscu wypadku trwała akcja ratownicza, droga była całkowicie zablokowana. Potem, gdy karetka odjechała z poszkodowaną z miejsca zdarzenia ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. 

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci.

(MACH), Fot. PSP w Nowym Sączu.

Groźny wypadek w Nowej Wsi


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)