Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
03/11/2014 - 17:19

Nowa Wieś: Seat Ibiza uderzył w śmieciarkę. Dwie osoby ranne

W Nowej Wsi (gmina Łabowa) samochód Seat Ibiza uderzył w tył stojącej częściowo na jezdni i pracującej śmieciarki marki Volvo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowani zostali kierowca auta osobowego, jak również pracujący przy śmieciarce 23-latek. Pogotowie ratunkowe przetransportowało obu poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Nowym Sączu.
Wypadek wydarzył się około godz. 8.15 na drodze krajowej nr 75. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (ratownicy PSP z Krynicy-Zdroju i OSP z Łabowej oraz Nowej Wsi), a także pogotowie ratunkowe. Na miejsce zdarzenia przyjechała również policja.

- Kierujący seatem ibizą 17-letni mieszkaniec gminy Łabowa, który prowadził pojazd bez uprawnień, najechał na tył stojącego częściowo na jezdni samochodu ciężarowego przeznaczonego do wywozu odpadów komunalnych –
powiedziała naszemu portalowi mł. asp. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - W wyniku najechania na tył śmieciarki obrażeń ciała doznał zarówno kierowca seata, jak i pracujący przy samochodzie ciężarowym 23-letni mężczyzna.

Pierwszej pomocy poszkodowanym, jeszcze przed przyjazdem karetek pogotowia ratunkowego, udzielili strażacy. Potem rannymi zajęły się już zespoły ambulansów. Zostali oni zabrani do szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z sądeckiej komendy. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane. Ruch pojazdów przez pewien czas, w miejscu, w którym doszło do wypadku odbywał się wahadłowo. Kierowali nim strażacy.

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu