Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
22/06/2016 - 17:25

Nowy Sącz: Kierował Audi na „podwójnym gazie”

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca Audi, który w ogóle nie powinien wsiąść za kółko. Dlaczego? Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jechał na podwójnym gazie i bez uprawnieńPolicjanci patrolujący Nowy Sącz zauważyli na ul. Kazimierza Wielkiego osobowe Audi, które, mimo nocnej pory nie miało włączonych świateł mijania. Mundurowi błyskawicznie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem.

- Gdy zbadali stan trzeźwości 23-letniego mieszkańca gminy Stary Sącz, okazało się, że prowadził on samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga, rzeczniczka prasowa sądeckiej policji.

Podczas kontroli 23-latek nie posiadał prawa jazdy. Okazało się, że, mimo młodego wieku, ma on orzeczony przez sąd dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz kończył mu się pod koniec września br.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu