Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
13/07/2019 - 10:05

Nowy Sącz: pod każdym punktem na mapie kryje się ludzki dramat

Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu tragicznych wypadków, w których giną ludzie. O takich tragediach piszemy też niemal codziennie na naszym portalu.

Liczby, tabele, czy porównania, czyli tzw. sucha statystyka podawana przez policję nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych.

Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Taka mapa jest prezentowana na stronach internetowych każdej policyjnej jednostki między innymi w Małopolsce, w tym także Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni  do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne …?

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne  zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Opr. IM, źródło: KWP w Krakowie.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)