Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
23/03/2014 - 18:50

Nowy Sącz: Zderzenie na ul. Barskiej. Jedno auto w rowie

Wczoraj (22 marca) na ul. Barskiej w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody osobowe marki Citroen i Opel. Pogotowie ratunkowe zabrało oboje kierujących do szpitala.
Do zdarzenia doszło około godz. 9. W akcji ratowniczej uczestniczyły straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.
- Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że zderzyły się tam dwa samochody osobowe - Citroen i Opel Corsa – powiedział naszemu portalowi bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. – Osoby, które w nich podróżowały opuściły pojazdy jeszcze przed przyjazdem ratowników.
Na miejsce zdarzenia przyjechała również policja.
- Wczoraj (22 marca) rano na ulicy Barskiej w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Citroen, najprawdopodobniej po włączeniu się do ruchu z lewego pobocza na jezdnię, wykonując manewr skrętu w lewo na posesję, nie upewniła się czy jest wyprzedzana i doprowadziła do zderzenia bocznego z kierującym samochodem osobowym marki Opel, który w tym czasie wyprzedzał citroena – informuje Aneta Izworska, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - W wyniku zderzenia kierujący pojazdami trafili do sądeckiego szpitala. Byli trzeźwi.
Okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą wyjaśniać policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na miejsce zdarzenia przyjechał samochód ciężki ratownictwa technicznego PSP, za pomocą którego wyciągnięto jeden z samochodów znajdujących się w rowie.
(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)