Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
11/02/2020 - 12:20

Orkan Sabina nad Sądecczyzną. Wichura łamie drzewa, zrywa kable, uszkadza dachy

Orkan Sabina, którzy przechodzi nad Polską, wyrządził sporo szkód. Wichura dała się we znaki także mieszkańcom Sądecczyzny. Strażacy wiele razy usuwali z dróg połamane drzewa, zabezpieczali zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne, a także budynki, na których silny wiatr uszkodził dachy.

Ostatnie dni są bardzo pracowite dla strażaków z naszego regionu. Wszystko przez gwałtowny niż znad Atlantyku, który przechodzi nad Polską. Mieszkańcom Sądecczyzny wichura również dała się we znaki. Wczoraj sądeccy strażacy interweniowali aż czterdzieści dwa razy. Usuwali drzewa, które były pochylone albo powalone na drogi, zabezpieczali uszkodzone budynki oraz linie energetyczne i telekomunikacyjne.

Zobacz też Wichura zebrała żniwo. Połamane drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie...

Najczęściej strażacy byli wzywani do gminy Grybów i Nawojowa. Na terenie Nowego Sącza usuwali z dróg połamane drzewa. Kilka interwencji odnotowali również w gminie Piwniczna, Łososina Dolna, Krynica oraz Łącko.

Meteorolodzy przewidują, że jeszcze dzisiaj do godziny 18 będzie silny wiatr, który może osiągać prędkość od 25 do 40 km/h, w porywach nawet do 85 km/h z zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych prognoz sięga 85 procent.

Zobacz też Wichura w górach. Czy na sądeckich stacjach narciarskich jest bezpiecznie?

O wszelkich zdarzeniach, które zagrażają bezpieczeństwu ludzi należy informować Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 18 414-16-21, a po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu pod numerem: 18 448-69-10 lub 18 448-69-11.

Sporo pracy mają także strażacy z Gorlic, którzy już kilkadziesiąt razy usuwali z dróg połamane drzewa i zabezpieczali dachy na budynkach, które zostały uszkodzone przez silny wiatr.

RG r.gajewski@sadeczanin.info,  fot. OSP Łużna, PSP Nowy Sącz

Orkan Sabina nad Sądecczyzną. Wichura łamie drzewa, zrywa kable, uszkadza dachy
Orkan Sabina, którzy przechodzi nad Polską wyrządził sporo szkód. Wichura dała się we znaki także mieszkańcom Sądecczyzny. Strażacy wiele razy usuwali z dróg połamane drzewa, zabezpieczali zerwane linie telekomunikacyjne i energetyczne, a także budynki, na których silny wiatr uszkodził dachy.


Dziękujemy za przesłanie błędu