Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/06/2019 - 19:20

Oszuści znów zaatakowali. Co tym razem wymyślili?

Oszuści znów zaatakowali mieszkańców Sądecczyzny. Tym razem chcieli wyłudzić pieniądze metodą „na córkę”. Policjanci apelują o rozwagę i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z osobami proszącymi o przekazanie pieniędzy.

W ubiegłym tygodniu oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od seniorów zamieszkujących Nowy Sącz, podając się za policjantów. Na szczęście nie udało im się. Starsze osoby w porę przerwały rozmowę i nie dały się oszukać. 

Dzisiaj oszuści znowu zaatakowali. Tym razem dzwonili na telefony stacjonarne i podawali się za córkę rozmówców. Informowali, że miała wypadek samochodowy lub go spowodowała, w związku z czym pilnie potrzebuje gotówki. Na szczęście i tym razem seniorzy wykazali się czujnością i nie ulegli namowom przestępców, dzięki czemu uratowali swoje oszczędności.

- Pamiętajmy, w momencie, gdy ktoś będzie chciał nas oszukać w podobny sposób, podając się przez telefon np. za krewnego, natychmiast zakończmy z nim rozmowę telefoniczną – apelują policjanci.

Zobacz też Była metoda na wnuczka, jest na wypadek drogowy. Oszuści nadal działają

- Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich, a najlepiej wykonajmy telefon zwrotny do osoby, za którą podaje się oszust, by upewnić się czy faktycznie znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy oraz nie wpuszczać ich do domu czy mieszkania – dodają.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997/112.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Źródło i Fot. ilustracyjna KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu