Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
20/08/2019 - 11:55

Oszuści znów zaatakowali. Co tym razem wymyślili?

Oszukiwali starsze osoby z terenu powiatu limanowskiego. Podawali się za znajomego kogoś z rodziny i prosili o przekazanie pieniędzy. Na szczęście oszuści są już w rękach policjantów.

Kilka dni temu, a dokładnie 15 sierpnia w godzinach popołudniowych, 84-letniego mieszkańca Limanowej odwiedziła kobieta, która powoływała się na kontakty z jego rodziną. Prosiła go o przekazanie pieniędzy dla jego krewnego, który musi uregulować rachunki na stacji paliw. Oszustka była bardzo przekonująca. Wymieniła imiona osób, dla których potrzebuje pieniędzy. 84-latek uwierzył kobiecie i przekazał jej 300 zł. 

Limanowscy policjanci po otrzymaniu informacji o możliwości popełnienia przestępstwa, bardzo szybko zatrzymali oszustkę oraz dwóch mężczyzn, którzy razem z nią współpracowali. Jak się okazało, podejrzani w podobny sposób dzień wcześniej oszukali kobietę, wyłudzając od niej 1000 zł.

Zobacz też Chciał przechytrzyć policję. Prowadził nielegalny biznes w tajnym pomieszczeniu

Zatrzymana 39-latka, która jest mieszkanką Grudziądza, była poszukiwana przez policję za podobne przestępstwa. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec dwóch mężczyzn - mieszkańców powiatu limanowskiego - w wieku 35 i 32 lata, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

- Podejrzewamy, że cała trójka wspólnie i w porozumieniu mogła dokonać szeregu tego typu przestępstw. Osoby, które zostały oszukane w podobny sposób proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Sprawa ma charakter rozwojowy – apeluje Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)