Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
02/09/2020 - 11:45

Perfidne oszustwa w Gródku nad Dunajcem. Gmina ostrzega mieszkańców

W ostatnim czasie na terenie gminy Gródek nad Dunajcem coraz częściej słyszy się o próbach wyłudzania pieniędzy przez telefon. Były już oszustwa ,,na policjanta” i ,,na wnuczka”. Jak nie dać się nabrać?

Ofiarami oszustw telefonicznych najczęściej padają osoby starsze i samotne. Mechanizm działania przestępców jest prosty - oszuści wykorzystują ich dobroduszność i łatwowierność. Dzwoniący opowiadają o wypadku, chorobie albo nagłej potrzebie dla kogoś bliskiego. Zdarza się też, że podają się za syna, córkę lub wnuczka. Ponieważ dzwonią głównie na telefony stacjonarne, na utratę pieniędzy lub innych kosztowności narażone są przede wszystkim osoby w podeszłym wieku.

Oszuści są sprytni, a ich historie bardzo wiarygodne i prawdopodobne. Sprawcy wykorzystują wszelkiego rodzaju zabiegi socjotechniczne, które pomagają im zdobyć zaufanie swoich potencjalnych ofiar.

Zobacz także: Europejskie Dni Dziedzictwa. Wielkie wydarzenie w Siennej już za kilka dni!

- Apelujemy o rozwagę i zgłaszanie przypadków oszustw na policję, która zajmuje się sprawą – czytamy na oficjalnej stronie urzędu gminy Gródek nad Dunajcem. Bądźmy czujni i pamiętajmy, aby nie podawać imion, nazwisk ani innych danych osobowych przez telefon – w dzisiejszych czasach nie możemy być pewni, kto jest po drugiej stronie.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com







Dziękujemy za przesłanie błędu