Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
21/03/2018 - 15:15

Pobił 58-latka i umierającego zostawił w parku. Grozi mu 25 lat lub dożywocie

W sobotę 17 marca, w Mszanie Dolnej, w parku przy ul. Krakowskiej znaleziono zwłoki 58-letniego mężczyzny. Jak się okazało, jego śmierć to skutek pobicia. Podejrzany o śmiertelne pobicie siedzi już w tymczasowym areszcie.

W sobotę 17 marca dyżurny mszańskiej policji odebrał telefon z informacją, że w parku przy ul. Krakowskiej w Mszanie Dolnej znaleziono poranione zwłoki mężczyzny Policjantom szybko udało się ustalić, kto mógł mieć związek z przestępstwem. Zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, mieszkańców Mszany Dolnej: 21-latka i 24-latka. 

Zobacz też: Po 52 latach bycia radnym odmówiono mu odznaczenia. Historia jak z filmu! [Zdjęcia]

Policjanci są przekonani, że 21-latek dzień wcześniej pił z ofiarą alkohol i najprawdopodobniej doszło między nimi do kłótni. Podejrzany zaczął bić pokrzywdzonego butelką, a następnie paskiem z metalową sprzączką, po czym zostawił ciężko pobitego mężczyznę na ziemi. Na skutek odniesionych obrażeń 58-latek zmarł. Drugi z zatrzymanych mężczyzn został oczyszczony z zarzutów współudziału w przestępstwie - informuje mł. asp. Jolanta Mól rzecznik prasowy limanowskiej policji

Sąd Rejonowy w Limanowej wydał wczoraj postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 21-latka. Za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.  

w.czech@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu